Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

smopaj – vystava

Pozývame Vás na vernisáž výstavy Z neznámeho sveta jaskýň, ktorá sa bude konať dňa 4. júla 2018 o 15.00 hod. v priestoroch Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši, Ul. Školská 4. Autorská výstava obrazov Františka Miháľa, doplnená zbierkami SMOPaJ, bude prístupná verejnosti do 30. júla 2018.
František Miháľ, člen Klubu amatérskych výtvarníkov v Spišskej Novej Vsi, bývalý geológ, venoval veľkú časť svojho života jaskyniarstvu. Neskôr začal tento svoj koníček spájať s maľovaním a fotením jaskýň. Rôznymi technikami stvárňoval nesprístupnené priestory jaskýň Slovenského raja a ich výzdobu a dokonca tvoril aj priamo v jaskyniach.
Od roku 1997 je členom ISSA (International Society for Speleological Art). V rámci klubu ISSA vystavuje v Austrálii, Francúzsku, USA, ako aj na Medzinárodnom speleologickom kongrese vo Švajčiarsku a Brazílii. Z maliarskych techník dominuje pastel, v začiatkoch olej a v súčasnosti tiež akvarel, tempera a acryl. Veľká časť obrazov ale i kvalitných fotografií sa stala súčasťou kníh, video-prezentácií a výstav s tematikou krasu.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

No Responses

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.